به جرأت می توان گفت OPNET قویترین نرم افزار شبیه سازی و تحلیل شبکه های کامپیوتری و مخابراتی است. OPNET به کاربر اجازه می دهد جنبه های مختلف شبکه از لایه فیزیکی، پیوند داده (Data Link ) تا لایه کاربرد را شبیه سازی کند. این نرم افزار به طراحان و محققان اجازه می دهد عملکرد پروتکل ها، تجهیزات و معماری های شبکه را با دقت بسیار بالایی شبیه سازی کنند. پیش بینی های این نرم افزار به طرز چشمگیری با واقعیت منطبق است.
ویژگیهای منحصر به فرد این نرم افزار باعث شده است که بسیاری محققان در زمینه شبکه نظیر اساتید یا دانشجویان مقاطع تکمیلی، از این نرم افزار به عنوان پایه شبیه سازی پروژه خود استفاده کنند. با وجود ویژگیهای منحصر به فرد و فوق العاده (در مقایسه با نرم افزارهایی مثل NS)، اما به کارگیری این نرم افزار به ویژه برای اولین بار برای بسیاری از کاربران مشکل می نماید. به دلیل قابلیت های زیاد و گزینه ها و تنظیمات متعدد، کاربران تازه وارد هنگام کار با این نرم افزار دچار مشکلاتی می شوند. از کاربردهای مهم OPNET می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• آنالیز شبکه‌های فعلی از طریق شبیه‌سازی: این نرم افزار مستقیماً می‌تواند فایل‌های تنظیمات (Configuration ) روترهای سازندگان مختلف مانند سیسکو را به عنوان ورودی دریافت کرده و سناریوی فعلی شبکه را شبیه‌سازی کند.
• طراحی بهینه شبکه: با این نرم افزار می‌توان لینک‌ها را به صورت بهینه انتخاب کرد تا از هیزینه‌های ااضافی جلوگیری شود.
• شبیه‌سازی عملکرد پروتکل‌های چدید که در محیط‌های تحقیقاتی به وجود آمده‌اند.
• ساخت دستگاه های جدید در شبکه (با استفاده از ماژولهای لایه های مختلف و پکیج های موجود)
• قابلیت برنامه نویسی و گسترش مدلهای جدید و موجود

شما می توایند دوره OPNET را انتخاب کرده و به ما اعلام نمایید. ما برای شما یکی از بهترین مدرسان تیم آموزش مهندسان جوان را انتخاب نموده و هماهنگی های لازم را انجام می دهیم. کل دوره آموزشی بصورت آنلاین و با نرم افزار های پیشرفته آموزش مجازی خواهد بود. تعداد جلسات و قیمت و . . . توسط خود مدرس به اطلاع شما عزیزان می رسد. برای اطلاعات بیستر با دکتر مصطفی ایوبی (مدیر بخش آموزشی) تماس بگیرید:

تلگرام: 4271 335 911 98+           واتس آپ: 9136 842 553 90+      پست الکترونیکی: mostafa.mobarhan@emu.edu.tr

همچنین ما فایل های آموزشی بسیار کاربردی را برای شما تهیه نموده ایم. این آموزش ها بر اساس محتوا برای شما دسته بندی شده اند که عبارت اند از:

آموزش کاربردی opnet

معرفی نرم افزار شبیه ساز OMNET در این بخش برای کاربران عزیز کتاب کامل و پر محتوای کتاب آموزش شبیه ساز…

group0
تومان8000

آموزش کامل opnet

معرفی نرم افزار شبیه ساز OMNET در این بخش برای کاربران عزیز کتاب کامل و پر محتوای کتاب آموزش شبیه ساز…

group0
تومان10000

آموزش opnet

معرفی نرم افزار شبیه ساز OMNET در این بخش برای کاربران عزیز کتاب کامل و پر محتوای کتاب آموزش شبیه ساز…

group0
تومان10000