امروزه گوشی های هوشمند اندرویدی جز جدایی ناپذیر زندگی ما شده اند. همه ی ما روزانه ساعاتی را با گوشی های اندرویدی و اپلیکیشن هایی که با زبان برنامه نویسی اندروید نوشته شده اند سپری می کنیم. برنامه نویسی اپلیکیشن هایی که با اندروید نوشته می شوند یکی از پردرآمدترین مشاغل به حساب می آید. سهم عمده و قابل توجهی از گوشی های هوشمند در جهان، نرم افزاری اندرویدی دارند. علت این امر استفاده آسان و یادگیری راحت این سیستم عامل است. راحتی و جذابیت این سیستم عامل سبب شده است گوشی های اندرویدی مخاطبان و مشتریان بیشماری داشته باشند.
سیستم عامل اندروید نوعی سیستم عامل است که به عنوان یک سیستم عامل متن باز شناخته می شود. علت متن باز بودن این زبان برنامه نویسی آن است که توسعه دهندگان این زبان در سراسر جهان بتوانند آن را توسعه دهند و تغییرات دلخواه خود را در آن ایجاد کنند. در واقع سورس کد بودن زبان اندروید سبب می شود توسعه دهندگان بتوانند بدون دریافت مجوز و یا صرف هزینه ای به کد های اصلی اندروید دسترسی داشته باشند. اندروید بر پایه ی هسته لینوکس ساخته و توسعه داده شده است. بنابراین بسیاری از امور مانند ارتباط میان نرم افزار و سخت افزار و یا مدیریت پردازش داده ها توسط هسته ی لینوکس انجام می شود .
سایت مهندسان جوان در زمینه آموزش برنامه نویسی اندروید ، آموزش های مختلفی را دارد. که در ادامه اشاره کوتاهی به این آموزش ها خواهیم کرد و شما را با آن ها آشنا خواهیم نمود. این آموزش ها بر اساس محتوا برای شما دسته بندی شده اند که عبارت اند از: